Μπορείτε να επισκεφτείτε την Αστυπάλαια ακτοπλοϊκώς ή αεροπορικώς. Παρακάτω θα βρείτε τα προγραμματισμένα δρομολόγια. Διότι μπορεί να υπάρξουν αλλαγές χωρίς ενημέρωση παρακαλούμε να επιβεβαιώνετε τα δρομολόγια στα αντίστοιχα sites των εταιρειών.
Ακτοπλοϊκά δρομολόγια
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ από 01/11/16 έως 23/06/17
Ολα τα δρομολόγια γίνονται από την Blue Star Ferries με τα πλοία Blue Star Naxos και Blue Star Patmos
αναχώρηση από Πειραιά
Ημέρα |
Αναχώρηση |
Άφιξη |
Δρομολόγιο |
Πλοίο |
Δευτέρα |
17:30 |
Τρι 02:50 |
Πάρο-Νάξο-Δονούσα-Αμοργό-Αστυπάλαια |
Blue Star Naxos |
Τετάρτη |
17:30 |
Πέμ 02:50 |
Πάρο-Νάξο-Δονούσα-Αμοργό-Αστυπάλαια |
Blue Star Naxos |
Πέμπτη |
17:30 |
Παρ 03:40 |
Σύρο-Πάρο-Νάξο-Δονούσα-Αμοργό-Αστυπάλαια |
Blue Star Naxos |
Σάββατο |
17:00 |
Κυρ 01:30 |
Αστυπάλαια |
Blue Star Patmos |
αναχώρηση από Αστυπάλαια
Ημέρα |
Αναχώρηση |
Άφιξη |
Δρομολόγιο |
Πλοίο |
Τρίτη |
01:50 |
Τρι 10:20 |
Πειραιάς |
Blue Star Patmos |
Τρίτη |
05:15 |
Τρι 15:00 |
Αμοργό-Δονούσα-Νάξο-Πάρο-Πειραιά |
Blue Star Naxos |
Πέμπτη |
05:15 |
Πεμ 15:00 |
Αμοργό-Δονούσα-Νάξο-Πάρο-Πειραιά |
Blue Star Naxos |
Παρασκευή |
05:15 |
Παρ 15:00 |
Αμοργό-Δονούσα-Νάξο-Πάρο-Πειραιά |
Blue Star Naxos |
Δρομολόγια από Αστυπάλαια προς Κάλυμνο, Κω, Νίσυρο, Τήλο, Ρόδο, Καστελλόριζο
Ημέρα |
Αστυπάλαια |
Κάλυμνος |
Κως |
Νίσυρος |
Τήλος |
Ρόδος |
Καστελλόριζο |
Πλοίο |
Δευτέρα |
01:50 |
04:10 |
05:40 |
07:20 |
08:50 |
11:15 |
10:40 |
Blue Star Patmos |
Δρομολόγια από Καστελλόριζο προς Ρόδο, Τήλο, Νίσυρο, Κω, Κάλυμνο, Αστυπάλαια
Ημέρα |
Καστελλόριζο |
Ρόδος |
Τήλος |
Νίσυρος |
Κως |
Κάλυμνος |
Αστυπάλαια |
Πλοίο |
Δευτέρα |
11:00 |
16:00 |
18:30 |
20:00 |
21:50 |
23:10 |
01:30 |
Blue Star Patmos |
- ΣΑΒΒΑΤΟ 08/04/17, 22/04/17 & 06/05/17: από ΠΕΙΡΑΙΑ 17:00 για ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ (01:30-01:50 επομένης), ΚΑΛΥΜΝΟ (04:10-04:40), ΚΩ (05:40-06:00), ΝΙΣΥΡΟ (07:20-07:40), ΤΗΛΟ (08:50-09:10), ΣΥΜΗ (10:55-11:15), ΡΟΔΟ 12:35.
- ΣΑΒΒΑΤΟ 22/04/17: από ΠΕΙΡΑΙΑ 17:00 για ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ (01:30-01:50 επομένης), ΚΑΛΥΜΝΟ (04:10-04:40), ΚΩ (05:40-06:00), ΝΙΣΥΡΟ (07:20-07:40), ΤΗΛΟ (08:50-09:10), ΣΥΜΗ (10:55-11:15), ΡΟΔΟ 12:35.
- ΔΕΥΤΕΡΑ 10/04/17, 24/04/17 & 08/05/17: από ΡΟΔΟ 16:00 για ΣΥΜΗ (17:20-17:40), ΤΗΛΟ (19:25-19:45), ΝΙΣΥΡΟ (20:50-21:10), ΚΩ (22:30-23:00), ΚΑΛΥΜΝΟ (23:59-00:20 επομένης), ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ (02:35-02:55), ΠΕΙΡΑΙΑ 11:35.
- ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΣΧΑ 17/04/17: από ΚΑΣΤΕΛΛΟΡΙΖΟ 13:00 για ΡΟΔΟ (16:40-18:00), ΤΗΛΟ (20:10-20:30), ΝΙΣΥΡΟ (21:40-22:00), ΚΩ (23:20-23:50), ΚΑΛΥΜΝΟ (00:50-01:10 επομένης), ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ (03:30-03:50), ΝΑΞΟ (07:00-07:15), ΠΑΡΟ (08:00-08:15), ΠΕΙΡΑΙΑ 12:30.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ από 25/06/2017 έως 04/09/2017
Ολα τα δρομολόγια γίνονται από την Blue Star Ferries με τα πλοία Blue Star Paros και Blue Star Patmos
αναχώρηση από Πειραιά
Ημέρα |
Αναχώρηση |
Άφιξη |
Δρομολόγιο |
Πλοίο |
Δευτέρα |
17:30 |
Τρι 02:50 |
Πάρο-Νάξο-Δονούσα-Αμοργό-Αστυπάλαια |
Blue Star Patmos |
Τετάρτη |
17:30 |
Πέμ 02:50 |
Πάρο-Νάξο-Δονούσα-Αμοργό-Αστυπάλαια |
Blue Star Patmos |
Πέμπτη |
17:30 |
Παρ 03:40 |
Σύρο-Πάρο-Νάξο-Δονούσα-Αμοργό-Αστυπάλαια |
Blue Star Patmos |
Σάββατο |
17:30 |
Κυρ 02:50 |
Πάρο-Νάξο-Δονούσα-Αμοργό-Αστυπάλαια |
Blue Star Patmos |
Κυριακή |
08:00 |
Κυρ 16:30 |
Αστυπάλαια |
Blue Star Paros |
αναχώρηση από Αστυπάλαια
Ημέρα |
Αναχώρηση |
Άφιξη |
Δρομολόγιο |
Πλοίο |
Τρίτη |
01:50 |
Tρι 10:20 |
Πειραιάς |
Blue Star Paros |
Τρίτη |
05:15 |
Τρι 15:00 |
Αμοργό-Δονούσα-Νάξο-Πάρο-Πειραιά |
Blue Star Patmos |
Πέμπτη |
05:15 |
Πεμ 15:00 |
Αμοργό-Δονούσα-Νάξο-Πάρο-Πειραιά |
Blue Star Patmos |
Παρασκευή |
05:15 |
Παρ 15:00 |
Αμοργό-Δονούσα-Νάξο-Πάρο-Πειραιά |
Blue Star Patmos |
Κυριακή |
05:15 |
Κυρ 15:00 |
Αμοργό-Δονούσα-Νάξο-Πάρο-Πειραιά |
Blue Star Patmos |
Δρομολόγια από Αστυπάλαια προς Κάλυμνο, Κω, Νίσυρο, Τήλο, Ρόδο, Καστελλόριζο
Ημέρα |
Αστυπάλαια |
Κάλυμνος |
Κως |
Νίσυρος |
Τήλος |
Ρόδος |
Καστελλόριζο |
Πλοίο |
Δευτέρα |
16:30 |
19:10 |
20:30 |
22:15 |
23:40 |
02:10 |
10:40 |
Blue Star Paros |
Δρομολόγια από Καστελλόριζο προς Ρόδο, Τήλο, Νίσυρο, Κω, Κάλυμνο, Αστυπάλαια
Ημέρα |
Καστελλόριζο |
Ρόδος |
Τήλος |
Νίσυρος |
Κως |
Κάλυμνος |
Αστυπάλαια |
Πλοίο |
Δευτέρα |
11:00 |
16:00 |
18:30 |
20:00 |
21:50 |
23:10 |
01:50 |
Blue Star Paros |
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ από 05/09/2017 έως 31/10/2017
Ολα τα δρομολόγια γίνονται από την Blue Star Ferries με τα πλοία Blue Star Naxos και Blue Star Patmos
αναχώρηση από Πειραιά
Ημέρα |
Αναχώρηση |
Άφιξη |
Δρομολόγιο |
Πλοίο |
Δευτέρα |
17:30 |
Τρι 02:50 |
Πάρο-Νάξο-Δονούσα-Αμοργό-Αστυπάλαια |
Blue Star Naxos |
Τετάρτη |
17:30 |
Πέμ 02:50 |
Πάρο-Νάξο-Δονούσα-Αμοργό-Αστυπάλαια |
Blue Star Naxos |
Πέμπτη |
17:30 |
Παρ 03:40 |
Σύρο-Πάρο-Νάξο-Δονούσα-Αμοργό-Αστυπάλαια |
Blue Star Naxos |
Σάββατο |
17:00 |
Κυρ 01:30 |
Αστυπάλαια |
Blue Star Patmos |
αναχώρηση από Αστυπάλαια
Ημέρα |
Αναχώρηση |
Άφιξη |
Δρομολόγιο |
Πλοίο |
Τρίτη |
01:50 |
Τρι 10:20 |
Πειραιάς |
Blue Star Patmos |
Τρίτη |
05:15 |
Τρι 15:00 |
Αμοργό-Δονούσα-Νάξο-Πάρο-Πειραιά |
Blue Star Naxos |
Πέμπτη |
05:15 |
Πεμ 15:00 |
Αμοργό-Δονούσα-Νάξο-Πάρο-Πειραιά |
Blue Star Naxos |
Παρασκευή |
05:15 |
Παρ 15:00 |
Αμοργό-Δονούσα-Νάξο-Πάρο-Πειραιά |
Blue Star Naxos |
Δρομολόγια από Αστυπάλαια προς Κάλυμνο, Κω, Νίσυρο, Τήλο, Ρόδο, Καστελλόριζο
Ημέρα |
Αστυπάλαια |
Κάλυμνος |
Κως |
Νίσυρος |
Τήλος |
Ρόδος |
Καστελλόριζο |
Πλοίο |
Δευτέρα |
01:50 |
04:10 |
05:40 |
07:20 |
08:50 |
11:15 |
10:40 |
Blue Star Patmos |
Δρομολόγια από Καστελλόριζο προς Ρόδο, Τήλο, Νίσυρο, Κω, Κάλυμνο, Αστυπάλαια
Ημέρα |
Καστελλόριζο |
Ρόδος |
Τήλος |
Νίσυρος |
Κως |
Κάλυμνος |
Αστυπάλαια |
Πλοίο |
Δευτέρα |
11:00 |
16:00 |
18:30 |
20:00 |
21:50 |
23:10 |
01:30 |
Blue Star Patmos |
Υπάρχει τοπική επικοινωνία με την Κάλυμνο με το "Νήσος Κάλυμνος"
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ από 01/12/16 έως 31/10/17
Από Αστυπάλαια Προς Κάλυμνο
Ημέρα |
Αστυπάλαια |
Κάλυμνος |
Τρίτη |
10:20 |
14:00 |
Πέμπτη |
10:20 |
14:00 |
Από Κάλυμνο Προς Αστυπάλαια
Ημέρα |
Κάλυμνος |
Αστυπάλαια |
Τρίτη |
07:00 |
10:35 |
Πέμπτη |
07:00 |
10:35 |
Αεροπορικά δρομολόγια
ΑΘΗΝΑ- ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ - ΑΘΗΝΑ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΤΗΣΕΩΝ 01/06/17- 30/09/17 (ΘΕΡΙΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ)
Τα Δρομολόγια γίνονται από την Sky Express με απευθείας προορισμό την Αστυπάλαια
αναχώρηση από Ελ. Βενιζέλος προς Αστυπάλαια
Ημέρα |
Ώρα Αναχώρησης
|
Ώρα Άφιξης |
Δευτέρα |
17:05
|
18:05 |
Τρίτη |
06:50
|
07:50 |
Πέμπτη |
06:50
|
07:50 |
Παρασκευή |
14:45
|
15:45 |
Σαββάτο |
06:50
|
07:50 |
Κυριακή |
15:10
|
16:10 |
αναχώρηση από Αστυπάλαια προς Ελ. Βενιζέλος
Ημέρα |
Ώρα Αναχώρησης
|
Ώρα Άφιξης |
Δευτέρα |
18:25
|
19:25 |
Τρίτη |
08:10
|
09:10 |
Πέμπτη |
08:10
|
09:10 |
Παρασκευή |
16:05
|
17:05 |
Σαββάτο |
08:10
|
09:10
|
Κυριακή |
16:30
|
17:30
|
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΤΗΣΕΩΝ 01/10/17- 30/10/17 (ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ)
Τα Δρομολόγια γίνονται από την Sky Express με απευθείας προορισμό την Αστυπάλαια
αναχώρηση από Ελ. Βενιζέλος προς Αστυπάλαια
Ημέρα |
Ώρα Αναχώρησης
|
Ώρα Άφιξης |
Τρίτη |
07:00 |
08:00 |
Πέμπτη |
07:00 |
08:00 |
Παρασκευή |
14:30 |
15:30 |
Σαββάτο |
07:00 |
08:00 |
Κυριακή |
14:40 |
15:40 |
αναχώρηση από Αστυπάλαια προς Ελ. Βενιζέλος
Ημέρα |
Ώρα Αναχώρησης
|
Ώρα Άφιξης |
Τρίτη |
08:20 |
09:20 |
Πέμπτη |
08:20 |
09:20 |
Παρασκευή |
15:50 |
16:50 |
Σαββάτο |
08:20 |
09:20 |
Κυριακή |
16:10 |
17:10 |
ΡΟΔΟΣ - ΚΩΣ - ΚΑΛΥΜΝ0Σ - ΛΕΡΟΣ - ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ - ΛΕΡΟΣ - ΚΑΛΥΜΝΟΣ - ΚΩΣ- ΡΟΔΟΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΤΗΣΕΩΝ 01/06/17 - 30/09/17 (ΘΕΡΙΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ)
Τα Δρομολόγια γίνονται από την Olympic Air
αναχώρηση από Ρόδο - Κω - Κάλυμνο - Λέρο προς Αστυπάλαια
Ημέρα |
Pόδο |
Κω |
Κάλυμνο |
Λέρο |
Αστυπάλαια |
Δευτέρα |
09:00 |
09:30-09:50 |
10:10-10:30 |
10:50-11:10 |
11:35 |
Tετάρτη |
09:00 |
09:30-09:50 |
10:10-10:30 |
10:50-11:10 |
11:35 |
Σαββάτο |
09:00 |
09:30-09:50 |
10:10-10:30 |
10:50-11:10 |
11:35 |
αναχώρηση από Αστυπάλαια προς Ρόδο - Κω - Κάλυμνο - Λέρο
Ημέρα |
Αστυπάλαια |
Λέρο |
Κάλυμνο |
Κω |
Ρόδο |
Δευτέρα |
11:55 |
12:30-12:50 |
13:10-13:30 |
13:50-14:10 |
14:40 |
Tετάρτη |
11:55 |
12:30-12:50 |
13:10-13:30 |
13:50-14:10 |
14:40 |
Σαββάτο |
11:55 |
12:30-12:50 |
13:10-13:30 |
13:50-14:10 |
14:40 |